אופניים חשמליות בתל אביב בהחלט הפך לדבר הכרחי, וקיבלתם החלטה שהגיע הזמן שגם לכם יהיו אופניים חשמליים – כלי תחבורה שיחסוך לכם הרבה זמן וכסף. מבחר הדגמים רב – אז בואו ננסה לעזור לכם לקבל החלטה נבונה שמתאימה לצרכים שלכם.

1. גודל האופניים

ישנם מספר גדלים של אופניים חשמליים שלכל אחד מהם יתרון וחסרון. גודל האופניים נקבע לפי קוטר הגלגל במידה שנקראת אינץ’. הגודל הקטן ביותר הינו 12 אינץ והגדול ביותר הינו 29 אינץ’.

נחלק את גודלם של האופניים ל 3 משפחות:
12, 14, 16 אינץ’

קטנים וניתנים לקיפול יחסית מהר. ניתן להכניסם לתא מטען של מכונית או בעמידה מאחורי כסא הנוסע ברכב. אלו אופניים פראקטים ונוחים להתניידות לכל מי שמגיע ברכבת או באוטובוס לעיר .משקלם של האופניים נע בין 12-18 ק”ג לערך ולכן קל להעלות אותם לדירה גם אם נמצאת בקומה גבוהה או ללא מעלית. נוחות הנסיעה באופניים חשמליים קטנים אינה משתווה לנוחות באופניים גדולים יותר וישנה מגבלה למשקל הרוכב. אופניים אלה מיועדות לנסיעות של עד 5 ק”מ לכיוון ולרוכבים שמשקלם אינו עולה על כ-90 ק”ג (תלוי בדגם)
20 אינץ’

זהו הגודל השכיח ביותר בישראל. יתרונו הבולט הינו שהוא לא קטן מדי ולא גדול מדי. אופניים בגודל 20 אינץ הינם מתקפלים ברוב המקרים אך לא במהירות ובפשטות כמו הדגמים הקטנים יותר .משקל האופניים בגודל זה נע בין 21 – 24 ק”ג ברוב המקרים ומשקל הרוכב יכול להיות עד כ-110 ק”ג .
26 עד 29 אינץ’

דגמים אלו ובמיוחד גודל ה 26 אינץ’ הינו השכיח ביותר בארופה. יתרונו הבולט הינו נוחות הנסיעה (ככל שקוטר הגלגל הינו גדול יותר נוחות הנסיעה טובה יותר) אך הוא אינו ניתן לקיפול ברוב המקרים. גודלו הפיזי מונע שילוב תחבורה ציבורית כמו רכבת או אוטובוס בנסיעה.

2. מפרט טכני

לאחר שבחרנו את גודל האופניים המתאימים לנו נעבור על מפרט האופניים ונבין מה אנו מקבלים בתמורה לכספנו.

שלדה

סוג השלדה הנפוץ הינו שלדה העשויה מאלומניום . אופניים חשמליים שהשלדה שלהם הינה מברזל משקלם כבד וחלודה תווצר עליהם במהירות.

צמיגים

חתך הצמיג ומותג היצרן חשוב ביותר מבחינת בטיחות, אחיזת דרך ועמידות לאורך זמן. בדיוק כמו ברכב או באופנוע.

הילוכים

כדאי לוודא שההילוכים הינם ממותג בעל מוניטין. מערכת הילוכים חשובה לפידול יעיל במידה ונגמרה לכם הסוללה או בעליה קשה שתדרוש עזרה בפידול.

בלמים

אחד הדברים החשובים ביותר בכלי תחבורה. לא מומלץ להתפשר על בלמים שאינם מותג מוכר בתחום האופניים החשמליים.

נוחות

כסא אופניים מעולה עושה הבדל גדול בנוחות הנסיעה, במיוחד למי שרוכש אופניים חשמליים ככלי תחבורה יום יומי. אנו ממליצים לא לקנות לפני שמתנסים בנסיעת מבחן על האופניים: שבו על האופניים ותגלו האם נח לכם.

מנוע

הלב של האופניים. מומלץ לקנות אופניים חשמליים רק עם מנוע מוכר ואיכותי. מנוע ששבק חיים יכול לגרום לנו להוצאה כבדה. מבחינה בטיחותית מומלץ שמנוע האופניים יהיה בגלגל האחורי ולא הקידמי.

סוללה

חשוב לרכוש אופניים חשמליים וסוללה שעונים על דרישות מכון התקנים הישראלי.

סוללה שאינה עומדת בתקן תעלה לנו בעתיד ביוקר.

3. שירות ואחריות

ברכישת אופניים חשמליים בדקו מיהו היבואן שלהם וכמה זמן הוא קיים בשוק. האם יש המלצות עליו והיכן הוא נותן שרות תיקונים למקרה של תקלה באחריות או לאחר תום תקופת האחריות.

אלו שקראו מאמר זה, התעניינו גם ב:  רכישת אופניים חשמליים מתקפלים