כמעט מדי יום מגיעים אלינו לקוחות שמספרים לנו שגנבו להם את האופניים החשמליים ממקום העבודה, מהמחסן בבית המשותף, או סתם מקשירה לא נכונה ברחוב. אז איך בכל זאת מקטינים את הסיכוי לגנבת אופניים חשמליים ומונעים עוגמת נפש והפסד כספי?

הנה מספר כללים פשוטים שיכולים לעזור ולמנוע גניבת אופניים חשמליים:

1. קחו את האופניים אתכם

במידה וישנה אפשרות לקחת אתכם – להכניס את האופניים למקום העבודה, חנות כלשהיא, או להעלות את האופניים הביתה – עשו זאת.

2. קחו את הסוללה אתכם

הסוללה הינה הרכיב היקר ביותר ברוב האופניים החשמליים. שליפת הסוללה ממסילתה הינה פשוטה יחסים לגנב וחיתוך ידית הנשיאה מפלסטיק קלה. ברוב המקרים גנבת מתבצעת על ידי שליפה אגרסיבית מהמסילה שבאופניים. דבר זה עלול לפגוע במסילה עצמה ובמכלול הנעילה. קחו את הסוללה אתכם תמיד.

3. היכן לקשור אופניים חשמליים?

במידה ואין בררה וחייבים לקשור את האופניים בחוץ יש לקשור במקום בו האופניים חשופים לעוברי אורח. רוב הסיכויים שגנב אופניים יעדיף אופניים קשורות ברחוב צדדי ולא ברחוב הומה אדם. בחרו לקשור את האופניים ברחוב מרכזי בו עוברים הולכי רגל רבים ויש בו תנועה משמעותית.

4. הקפידו לקשור נכון

קשירה לא נכונה של האופניים תעשה חיים קלים לגנב . חשוב לקשור את האופניים בחלקה העבה של השילדה בסמוך לחיבור למוט המושב או לחילופין קשירה משולבת של הגלגל האחורי והשילדה עצמה . אנו ממליצים להתייעץ איתנו ולקבל הדרכה מדוייקת היכן בדיוק לקשור את האופניים. אנו שמחים לחלוק את הנסיון הרב שיש לנו כחברת השכרה בעלת עשרות זוגות אופניים.

5. השקיעו במנעול מעולה

ישנם מספר רב של מנעולים ושרשראות שניתן לקשור את האופניים החשמליים. את רוב מנעולי השרשרת ניתן לחתוך בצורה פשוטה וקלה על ידי מספרי “תוכי” תוך מספר שניות בודדות. לעומת זאת מנעולי פרסה מחוסמים מאלצים את גנב האופניים לחתוך עם דיסק חשמלי. פעולה זו מסובכת, ארוכה וכרוכה ברעש חזק שעלול לגרום לתפיסת הגנב. צי אופני ההשכרה של תיק תק בייק ננעלים עם מנעולים מתוצאת קריפטונייט שלשמחתנו עושים את המלאכה בצורה הטובה ביותר.

6. מערכות אזעקה ואיתור

ישנם בשוק מערכות אזעקה ואיתור למניעת גניבה. מערכות אלה מיועדות להרתעה ולאיתור האופניים החשמליים לאחר גניבה ואינם מהווים תחליף לטיפים שלמעלה.

לסיכום, אל תתעצלו: קחו את הסוללה אתכם ואל תחסכו במנעול טוב ואיכותי. לימדו היכן לקשור את האופניים ואם כבר קשרתם ברחוב, טיפ קטן ויעיל – נסו לבקש מאדם כלשהוא שנמצא בזוית עין עם האופניים שלכם שישים לב עד שאתם חוזרים מהקניות או הסידורים שלכם.

אנו לרשותכם בכל שאלה או התייעצות. אנו מזמינים אתכם אלינו לסניף להדרכה בקשירת אופניים ללא תשלום.

מעבר למאמר בנושא:  מה לבדוק לפני שקונים אופניים חשמליים